Opavské koupaliště se těší na návštěvníky

Upraveno: 25.11.2019
Koupaliště bude otevřeno od 19. června a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Novinkou v letošní sezóně je nový vstupní systém na koupaliště se vstupy bez nutnosti pořízení vstupní karty nebo rozšíření atrakcí pro děti.

Městské koupaliště v Opavě, které je od roku 1974 zapsáno v seznamu novodobých kulturních památek, bude v letošním roce oficiálně otevřeno již 19. června a provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin. Hlavní budova městského koupaliště v Opavě, které bylo vybudováno a slavnostně otevřeno v roce 1931 dle projektu architekta Otty Reichnera, prošla v roce 2007 náročnou rekonstrukcí, kterou se završila další etapa oživení jedné z nejzajímavějších kulturních památek ve Statutárním městě Opava.

Provozní doba městského koupaliště je za příznivého počasí denně od 9,00 do 19,00 hod.

Základní vstupné je stejné jako v roce minulém, tedy 60,-Kč, dále pak nově nabízíme dětské vstupné za 40,-Kč, odpolední od 16 hodiny a nakonec vstupné hromadné. V ceně vstupného jsou tobogány zdarma a nezanedbatelná je také přihřívaná voda v bazénu a to pomocí tepelných čerpadel. Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu.

V areálu koupaliště se nachází dráhový minigolf, který lze navštívit za 40,-Kč na okruh. Jelikož jeho provoz není závislý na provozu koupaliště, dráhový minigolf je již otevřen od 29. dubna. Dále mají návštěvníci možnost sportovního vyžití na dvou 2 hřištích pro plážový volejbal, jenž se rovněž nachází v areálu koupaliště. Pro děti jsou k dispozici dětské hřiště a nafukovací skákací hrad, dále aqua zorbing a skákací trampolínu, pro starší pak, jako již v roce minulém, vodní fotbálek a pro návštěvníky všech věkových hranic zdarma připojení wifi.   

Jako novinku pro návštěvníky na letošní rok rádi zmíníme nový vstupní systém na koupaliště se vstupy bez nutnosti si pořizovat vstupní kartu, nebo rozšíření atrakcí pro děti. Dalším zpestřením bude, v období letních prázdnin a za příznivého počasí, možnost zahrát si minigolf ve večerních hodinách a za osvětlení, tedy v čase od 20 - 22 hodin. 
V současné době probíhají na koupališti přípravné údržbové práce, jako je nátěr dna velkého bazénu, čištění a desinfekce, příprava travnatých ploch apod., tak aby v den otevření kterým bude 19. červen, bylo vše ke spokojenosti návštěvníků připraveno.

Na webových stránkách opavského koupaliště, na adrese www.koupalisteopava.cz, se občané města a návštěvníci můžou dozvědět veškeré informace týkající se koupaliště, a to od informací obecných, jako je jeho historie, provozovatel, fotogalerie současnosti či minulosti, návštěvní řády, popis nového vstupního systému a co vše koupaliště návštěvníkům nabízí, až po informace aktuální jako například otevírací doba, ceníky vstupného a ostatních služeb, informace o teplotách vzduchu a vody, o konání doprovodných akcí na koupališti až po webovou kameru. Na těchto stránkách mohou také návštěvníci sdělit své připomínky.

Závěrem bych velice rád všechny návštěvníky na naše městské koupaliště srdečně pozval. 

Martin Girášek
provozně-technický náměstek
Technické služby Opava s.r.o.