Vstup na stavbu obchvatu je nebezpečný

Upraveno: 05.03.2020
Ilustrační obrázek
Stavba severního obchvatu města láká spoustu diváků. Stavbaři však upozorňují na to, že zde hrozí nebezpečí, proto je zde zákaz vstupu. ŘSD zveřejňuje aktuální záběry a videa ze stavby na webu a na sociálních sítích.

Staveniště východní části severního obchvatu města, který vyroste mezi budovanou kruhovou křižovatkou mezi Opavou a Malými Hošticemi a oblastí u Stříbrného jezera, se stalo vyhledávaným cílem procházek, trasou sportovců, místem k venčení psů či návštěvám zvědavců, kteří se zajímají o vývoj stavby. Tito lidé si však neuvědomují, že se pohybují v lokalitě, kde může být ohrožena jejich bezpečnost. Jedná se o klasické staveniště, kde se mohou pohybovat jen vyškolení pracovníci, kteří navíc mají ochranné pomůcky. Nikdo další se zde legálně pohybovat s ohledem na jeho bezpečnost nemůže.

Pokud vás přesto průběh stavby zajímá, můžete se s ním seznámit s malým zpožděním, za to z pohodlí domova prostřednictvím webových stránek Ředitelství silnic a dálnic www.obchvatopavy.cz nebo přes profil na sociálních sítích (např. na facebooku je to stránka I/11 Opava, severní obchvat), kde investor pravidelně zveřejňuje informace o stavu stavby, fotografie či videa a snímky z ptačí perspektivy. Na tomto webu najdete i zákresy do map, technickou specifikaci díla, harmonogram stavby či třeba kontakty.

Roman Konečný, tiskové oddělení