Brzy začne výstavba další části Komárovské cyklostezky

Upraveno: 19.11.2019
S pracemi na vybudování dalšího úseku stezky pro chodce a cyklisty by se mělo začít v polovině května. Nový úsek naváže na již zprovozněnou část cyklostezky od ulice U Černého mlýna a povede až ke spojce směrem na Kylešovice.

Na začátku loňského prosince byla uvedena do provozu první část nové stezky pro chodce a cyklisty v městské části Komárov, která byla vybudována po pravém okraji ulice Ostravská konkrétně od jejího křížení s ulicí U Černého mlýna až po železniční přejezd u farmaceutické firmy TEVA. Výstavba tohoto úseku o délce 914 metrů vyšla na 8, 1 milionů korun, 2 miliony přitom přispěla právě TEVA.

V polovině května by se mělo začít s budováním další části, která naváže od ulice U Černého mlýna a povede až ke spojce směrem na Kylešovice.

Tento 290 metrů dlouhý úsek stezky bude opět vybudován z živice, jeho šířka bude stejná jako u úseku prvního, tedy 2,5 metrů. Součástí stavby budou i dvě lávky pro pěší a cyklisty. Veškeré práce, které vyjdou městský rozpočet na 6,98 milionů včetně DPH, by měly být hotovy do konce září. 

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí