Další krok k revitalizaci Stříbrného jezera

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Po řadě intenzivních jednání se město dohodlo z ministerstvem financí na spolufinancování výstavby lávky u Stříbrného jezera. Stavba objektu bude hrazena z 60 % ze státního rozpočtu a ze 40 % z rozpočtu města Opavy.

Na 31. července je  svoláno zastupitelstvo města, na programu bude mimo jiné projednání bodu, který se týká revitalizace Stříbrného jezera. Zastupitelé v roce 2016 schválili původní rozpočet projektu a smlouvy k tomuto leta připravovanému projektu. Vzhledem k tomu, že od té doby došlo ke změnám, musí nyní odsouhlasit aktualizovaný rozpočet i nový soubor smluvních dokumentů.

Ministerstvo financí v loňském roce odmítlo financovat vybudování lávky, která byla nedílnou součástí projektu od vzniku projektového záměru v roce 2006. Lávka za více než 46 milionů Kč má spojovat oblast Stříbrného jezera s městskými sady a město se nechtělo její výstavby vzdát. „Po řadě intenzivních jednání jsme se dohodli na spolufinancování, kdy bude stavba objektu lávky hrazena z 60 % ze státního rozpočtu a ze 40 % z rozpočtu našeho města. Za tento kompromis jsme velice rádi,“uvedl Martin Dostál, pověřený řízením odboru rozvoje města a strategického plánování opavského magistrátu.

Předpokládané náklady na celý projekt revitalizace Stříbrného jezera jsou vyčísleny na cca 122 milionů korun bez DPH. Jeho hlavní součástí je výstavba chybějící dopravní a technické infrastruktury, resp. lepší a bezpečnější dostupnosti lokality pro chodce a cyklisty. Tu má zajistit právě výše zmíněná lávka, pod ulicí Rolnickou by pak měl být vybudován podchod. U vodní plochy má vzniknout například cyklostezka, brouzdaliště a atrakce pro děti. Počítá se se výstavbou chodníků a zavedením veřejného osvětlení.

Pokud vše půjde podle plánu, mohl by být tendr na zakázku vyhlášen ještě letos na podzim a s realizací by se mohlo začít v příštím roce.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí

vizualizace lávky