Díky Nápadům pro Opavu vyroste nové dětské hřiště

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Rekordních 5 524 lidí hlasovalo v 3. ročníku opavského participativního rozpočtu Nápady pro Opavu, na které město vyčlenilo 1,2 milionu korun. Bezmála dva tisíce hlasů rozhodlo o tom, že v areálu MŠ Čajkovského vyroste nové veřejně přístupné dětské hřiště.

Rekordních 5 524 lidí hlasovalo v 3. ročníku opavského participativního rozpočtu Nápady pro Opavu, na které město vyčlenilo 1,2 milionu korun. Bezmála dva tisíce hlasů rozhodlo o tom, že v areálu mateřské školy Čajkovského vyroste nové veřejně přístupné dětské hřiště. Zbylých 165 tisíc korun pak město nabídne předkladateli druhého projektu v pořadí, rozšíření fitness zóny v Městských sadech. „Letos hlasovalo skoro dvakrát více lidí než před rokem, z čehož mám obrovskou radost. To jen dokazuje, že o Nápady pro Opavu je zájem, že jsme se vydali správným směrem a že lidé zájem o to, co v jejich městě vyroste nového,“ řekla první náměstkyně primátora Hana Brňáková.

Letos bylo na Nápady pro Opavu vyčleněno 1,2 milionu korun. Vítězný projekt pak vyjde na 1 034 853 korun. Na druhém místě skončilo rozšíření fitness zóny v Městských sadech, které by vyšlo na 797 983 korun. Předkladateli se proto nabídne zbylých 165 tisíc korun, za které by se mohly nakoupit aspoň nějaké cvičící prvky.

Výsledky hlasování ještě formálně posvětí radní, poté budou mít Technické služby Opava zhruba rok na realizaci.

Do hlasování bylo letos posláno 9 nápadů. Hlasovalo se od 1. do 31. května. Hlasy, které přišly po páteční půlnoci, nebyly započítány.

Roman Konečný, tiskové oddělení

 

Popis vítězného projektu podle zadavatele:

V současnosti je na zahradě mateřské školy částečně vybudována přírodní zahrada. V další části, která je využívána ke sportovnímu vyžití dětí a ke hrám, jsou herní prvky jako houpadla, zastřešený domeček a pískoviště. Některé prvky jsou již zastaralé, pískoviště potřebují obnovu. Chybí zde posezení pro děti i veřejnost a chodníky, sloužící zejména dětem, jsou ve velmi špatném stavu. Vybudováním chodníků, obnovou pískovišť a posezení, doplnění dětským vláčkem a tabulí na kreslení získáme v naší zahradě místo pro setkávání napříč všemi generacemi. Budeme zde moci vést děti k radosti z pohybu v bezpečném prostředí. Do aktivit chceme zapojit i zbytek rodiny.

 

Konečné výsledky:

Zvelebení parčíku na Mlýnské ulici   188 hlasů

Zhotovení chodníku z parkoviště Partyzánská – Pošta Opava 5       58 hlasů

Světelná tabule – časomíra   552 hlasů

Zahrada dětem (MŠ Sluníčko, Krnovská)      128 hlasů

Rozšíření fitness zóny v Městských sadech   1871 hlasů

Veřejné griloviště       152 hlasů

Vyšplhej se na své hnízdo      485 hlasů

Zahrada dětem (MŠ Čajkovského)    1964 hlasů

Bosá stezka s názvem Řeka   126 hlasů

Celkem           5524 hlasů