Do konce týdne mohou občané přijít na magistrát už od sedmi

Upraveno: 23.02.2020

Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám rozhodlo vedení města o posunu pracovní doby. Občané, kteří potřebují něco vyřídit na magistrátu, se tak mohou vyhnout horku a mohou se už dostavit od sedmi hodin ráno, kdy je teplota na úřadě ještě relativně přijatelná. Věříme, že toto opatření ocenění převážně starší a nemocní lidé.

Dále bychom chtěli upřesnit informace, které o provozu magistrátu kolují od včerejšího dne. Není pravda, že omezujeme úřední hodiny. Naopak úřední hodiny se o hodinu prodlužují. Zaměstnanci úřadu budou mít po tyto dva dny (13. a 14. srpna) možnost zkrácené pracovní doby od 7 do 12 hodin. Případné volno si však musí do konce září odpracovat. Provoz všech oddělení bude zajištěn i v odpoledních hodinách, na každém oddělení bude zajištěna služba, která obslouží klienty, kteří přijdou odpoledne. Nestane se tak, že by si občan např. nové doklady neměl kde vyřídit. Úřední hodiny budou ve čtvrtek a pátek stejně jako jiné týdny do 11 hodin a od 12 do 14 hodin. Pokud máte schůzku s konkrétním zaměstnancem a nemůže to za něj vyřídit někdo jiný doporučujeme telefonické ověření, zda odpoledne nevyužije náhradní volno. 

Stejně tak dementujeme zprávu, že jsou kanceláře magistrátu opatřeny klimatizací. Naprostá většina prostor je bez klimatizace. 

Roman Konečný, oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce