Do opavských ulic poprvé vyjede Masopustní trolejbus

Upraveno: 05.02.2020
Do masopustního veselí v Opavě se letos zapojí i dopravní podnik, a to karnevalovým Masopustním trolejbusem, který vypraví v neděli 7. února. Trolejbus bude jezdit na lince 201 mezi 14 až 18 hodinou.

Do masopustního veselí v Opavě se letos zapojí i dopravní podnik, a to karnevalovým Masopustním trolejbusem, který vypraví v neděli 7. února na linku 201.

Masopust již tradičně představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. O masopustní neděli se proto v mnohých městech a obcích vypravují do ulic průvody maškar, které se společně s hudebníky a ostatními přihlížejícími radují a vytvářejí atmosféru toho správného lidového veselí. Městský dopravní podnik Opava se rozhodl poprvé vypravit unikátní Masopustní trolejbus, který bude jezdit na lince 201 mezi 14 až 18 hodinou. „Těšit se na trochu masopustního dovádění mohou nejen děti, pro které je tato akce především určena, ale i všichni cestující. Přímo v trolejbuse nebo na jeho zastávkách se totiž mohou setkat s masopustními maškarami a užít si tak s nimi tuto starou lidovou tradici,“ přiblížil akci tiskový mluvčí dopravního podniku Jaromír Šimánek a dodal, že cestu trolejbusem bude také zpříjemňovat pravý nefalšovaný flašinetář. O příjezdech a odjezdech opavského Masopustního trolejbusu na jednotlivé zastávky na lince 201 se dočte více na www.mdpo.cz nebo na Facebooku dopravního podniku.