Domov pro seniory se rozroste o desítky nových lůžek

Upraveno: 10.09.2020
Ilustrační obrázek

Penzion Seniorcentra na Rolnické 24 čeká rozšíření. Pro poskytování sociální služby zde vznikne 13 nových pokojů o kapacitě 26 lůžek. Celkem se tak kapacita domova rozroste na 50 lůžek. Stavba začne v říjnu, hotovo by mělo být v únoru příštího roku.

Velkým problémem každého města je nedostatek vhodného bydlení pro seniory, zvláště pak pro ty se sníženou soběstačností, kteří potřebují odbornou péči. Každý podobný projekt, který těmto lidem pomůže, proto velmi vítám,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil. 

Nové pokoje se zázemím určené pro seniory se sníženou soběstačností a zázemí pro personál vzniknou rekonstrukcí 2. podlaží stávající budovy. „Součástí je výměna oken a dveří na daném patře, nové vnitřní rozvody inženýrských sítí včetně nové elektroinstalace a zdravotechniky. Počítá se rovněž s vybavením interiéru nábytkem a kuchyňskými linkami,“ vysvětlil náměstek primátora Michal Jedlička. Dále jsou součástí díla stavební úpravy objektu, které souvisí s úpravou vstupu do budovy a řešením únikové cesty z budovy. Projektová cena byla přes 18 milionů korun včetně DPH, soutěží se ji však podařilo snížit na 15,8 milionu korun.

Město na projekt získalo dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí, která pokryje 65 procent uznatelných nákladů.

Roman Konečný, tiskové oddělení

MPSV