Evropský šampion Jakub Holuša přivezl své zlato do rodné Opavy

Upraveno: 22.02.2020

Čerstvý halový mistr Evropy v atletice Jakub Holuša přijel do rodné Opavy. V neděli večer mu vedení města v čele s primátorem poděkovalo za jeho fantastický výkon i za skvělou reklamu pro naše město. Část Jakubovy sbírky medailí včetně evropského zlata pak bude od středy vystavena v Obecním domě i pro veřejnost.

Asi se nenajde nikdo, kdo by v uplynulých dnech neviděl záběry čerstvého evropského šampiona zabaleného do české vlajky s velkým nápisem Opava. „Věděl jsem, že jsou v hale Opaváci. V cíli mi několik lidí nabízelo vlajku, ale já si běžel pro tu opavskou. Opava pro mě hodně znamená, vždyť právě v ní jsem začínal,“ svěřil se Jakub na nedělním setkání s vedením města. „Jsem moc rád, že to vyšlo právě na tomto mistrovství, které se konalo doma. Fanoušci byli výborní a napumpovali mi sílu do závěrečného sprintu,“ řekl sportovec.

„Málokdo se postaral o tak skvělou reklamu pro město, jako právě Jakub Holuša. Jsem pyšný, že pochází právě z Opavy a přeji mu, aby se jeho sbírka cenných kovů ještě rozrostla a my mohli s ním brzy slavit další úspěch,“ řekl primátor Martin Víteček. Spolu s náměstkem Daliborem Halátkem a radními pozvali úspěšného Opaváka na setkání v Obecním domě. A právě tam nejlepší evropský mílař slíbil, že slavnou vlajku nechá v Opavě.

Prohlédnout si nejen evropské zlato, ale i tři další cenné kovy, můžete i vy. „Jakub souhlasil s tím, abychom medaile vystavili pro veřejnost. Zpřístupněny budou od středy do konce března v Obecním domě,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek. Čerstvého evropského šampiona teď čeká velmi nabitý program, přesto si v něm najde čas i na Opaváky. „Jsem moc rád, že nám Kuba slíbil, že v září bude startovat na Opavské míli, takže si budete moci zaběhat s evropským šampionem,“ dodal Dalibor Halátek.

 

Roman Konečný, pracovník vztahů k veřejnosti a šéfeditor webových stránek města