Evropský týden mobility přiblíží druhy přepravy

Upraveno: 27.11.2019
Opava se i letos zapojí k mezinárodní akci Evropský týden mobility, která se bude konat od 16. do 22. září. Cílem je podpořit používání a kombinování různých druhů dopravy pro přepravu jak cestujících, tak i zboží.

Opava se i letos zapojí k mezinárodní akci Evropský týden mobility, která se bude konat od 15. do 22. září. Ústředním tématem letošního ročníku se stala multimodalita a heslo Kombinuj a jeď! Cílem je podpořit používání a kombinování různých druhů dopravy pro přepravu jak cestujících, tak i zboží.

V Opavě se uskuteční hned několik aktivit. „Začneme akcí s názvem Opava v pohybu. Na návštěvníky budou v sobotu 15. září čekat dva okruhy, které budou začínat v Městských sadech,“ uvedla Kateřina Hnátová, koordinátorka EVVO. Malý okruh bude určený převážně pro chodce, in-line bruslaře, běžce, děti na odrážedlech či koloběžkách apod. Velký okruh bude určen pro cyklisty. „Účastníci budou na startu vybavení mapou, na jejichž zadní stranu budou na jednotlivých stanovištích v rámci zvoleného okruhu sbírat razítka, za které v cíli obdrží malý dárek – praktickou minilékarničku,“ poznamenala Kateřina Hnátová a dodala, že za každého účastníka město Opava přispěje na charitní hospicovou péči Pokojný přístav částkou 20 korun.

Na začátku týdne se uskuteční sbírka kol pro Afriku. Ve středu 19. září Evropský týden mobility podpoří také zaměstnanci magistrátu města Opavy v akci Na úřad bez auta!

V pátek se uskuteční ve spolupráci s Městským dopravním podnikem Opava již tradiční Dne bez aut, kdy se občané po předložení malého technického průkazu budou moci přepravit MHD zdarma.

V rámci tohoto týdne také proběhne beseda Senioři v silniční dopravě. „Cílem této besedy bude upozornit občany seniorského věku na novinky v dopravních předpisech, na důležitost nošení reflexních prvků a potřebu dbát na bezpečnost v silničním provozu,“ doplnila koordinátorka.

 

Další informace:

Kateřina Hnátová

koordinátorka EVVO Magistrátu města Opavy

e-mail: katerina.hnatova@opava-city.cz

telefon: 553 756 723