Farmářské trhy v Opavě začínají

Upraveno: 26.11.2019
Už ve středu 11. dubna budete moci navštívit první farmářské trhy v letošním roce. Konat se budou každou středu a pátek od 6.30 do 14 hodin a sobotu od 6.30 do 12 hodin na Dolním náměstí. Trhy poběží do 10. listopadu.

Už ve středu 11. dubna budete moci navštívit první farmářské trhy v letošním roce. Snad mrazivé únorové dny nenadělaly zahrádkářům a pěstitelům velké starosti a my si budeme moci jejich výpěstky pravidelně nakupovat každou středu a pátek od 6.30 do 14 hodin a v sobotu od 6.30 do 12 hodin na Dolním náměstí. Trhy poběží do 10. listopadu. V době státních svátků probíhat nebudou.

„Prodejci se nám již postupně hlásí. Osvědčil se nám také přihlašovací formulář na webových stránkách města, který je určen především pro nové zájemce o prodej na farmářských trzích. Věříme, že nabízený sortiment zboží na letošních farmářských trzích se díky zájmu nových prodejců rozšíří a bude bohatší a lákavější,“ řekla pracovnice odboru kancelář primátora Monika Štěpánková. Novinkou pro prodejce je v letošním roce upravený ceník za poskytnutí prostoru i za pronájem prodejního zařízení, změna správce trhů, kterým již nejsou Technické služby Opava, ale stává se jím pan Martin Žižlavský, a dále možnost uskladnění vlastního prodejního zařízení.

V rámci doprovodných akcí by měly být součástí farmářských trhů také řemeslné trhy, které jsou naplánované na 9. června a 8. září. „Letošní farmářské trhy chceme zakončit programem spojeným s prodejem tradičních zabijačkových pochoutek,“ doplnila Monika Štěpánková.