Fórum Zdravého města představí i Nápady či mapy

Upraveno: 27.01.2020
Záleží Vám na tom, aby se v Opavě lépe žilo? Přijďte v pondělí 5. června do KD Na Rybníčku, kde se bude od 16.00 hodin konat v pořadí šesté Fórum – veřejné projednání k celkovému rozvoji města.

Záleží Vám na tom, aby se v Opavě lépe žilo? Přijďte a neváhejte se zapojit do rozvoje našeho města. V pondělí 5. června se bude v Kulturním domě Na Rybníčku od 16.00 hodin konat v pořadí šesté Fórum – veřejné projednání k celkovému rozvoji města. Letos na vás čekají i dvě novinky. Město dalo možnost prezentovat se předkladatelům, kteří se zapojili do projektu Nápady pro Opavu. Stejně tak se představí i výsledky Pocitové mapy, která se vyplňovala v závěru loňského roku.

U sedmi tematických stolů (Úřad, komunikace s veřejností, veřejný prostor; Sport, volnočasové aktivity; Kultura, cestovní ruch; Životní prostředí, zdraví; Sociální problematika, bydlení; Podnikání, ekonomika, vzdělání; Doprava) bude probíhat diskuse s garanty jednotlivých tematických oblastí (vedoucí či referenti odborů magistrátu) a zástupců veřejnosti. Máte možnost se vyjádřit k jakémukoliv tématu, problému či oblasti, která je z vašeho pohledu problematická a zaslouží si pozornost. „Cílem tohoto veřejného projednání je získat co nejširší zpětnou vazbu k rozvoji města a to prostřednictvím formulace problémových oblastí očima veřejnosti, které budou následně ověřeny veřejnou anketou a poté předloženy vedení města k řešení a přijetí opatření,“ řekla Barbora Bendíková z odboru rozvoje města a strategického plánování. Před začátkem celé diskuse bude představeno plnění aktivit, které vyplynuly z předešlého ročníku Fóra Zdravého města.

Další informace jak k Fóru, tak i k Nápadům pro Opavu či Pocitovým mapám najdete na webu Zdravého města Opava.