Fotbalový stadion získá vyhřívaný trávník

Upraveno: 26.11.2019
Město poskytne fotbalovému klubu SFC Opava 22 milionů korun na vybudování vyhřívaného trávníku na fotbalovém stadionu v Městských sadech. Je to podmínka, aby se u nás mohla hrát první liga.

Město poskytne fotbalovému klubu SFC Opava 22 milionů korun na vybudování vyhřívaného trávníku na fotbalovém stadionu v Městských sadech. V pondělí o tom rozhodli zastupitelé. „Vyhřívaný trávník je jednou z podmínek, aby se v Opavě mohla hrát první liga. Pokud by nebyl, musely by se prvoligové zápasy hrát jinde,“ vysvětlil primátor Radim Křupala s tím, že opavští fotbalisté mají postup do první ligy téměř stoprocentní.

Kromě toho město podpoří i další nutné investice související se vstupem do 1. ligy, a to je výstavba kotelny pro trávník či nové LCD tabule pro informace fanouškům. Obě tyto investice by měly přijít každá na zhruba 1,5 milionu korun. V případě, že vše dobře dopadne, hotovo by mohlo být v srpnu.

V současné době rovněž probíhá intenzivní hledání strategického partnera. Město totiž může investovat do majetku, další podpora klubu je však právě na novém partnerovi.

Roman Konečný
tiskové oddělení