Hláska hostila atletického vicemistra světa

Upraveno: 16.02.2020

Vedení města Opavy přijalo v pátek na Hlásce stříbrného medailistu z halového mistrovství světa v Istanbulu, půlkaře Jakuba Holušu. Čtyřiadvacetiletý opavský rodák potvrdil, že patří mezi absolutní světovou špičku, když v závodu na 800 metrů vybojoval časem 1:48,62 stříbro a získal tak pro českou výpravu jedinou medaili na šampionátu.

Čelní představitelé města Opavy poděkovali mladému atletovi za skvělou reprezentaci České republiky, ale i města Opavy a předali mu i drobné dárky.

Během téměř hodinového setkání Holuša zavzpomínal mimo jiné i na své dětství a začátky sportovní kariéry.

„Velkým vzorem pro mne byl a vždycky bude můj trenér Jan Škrabal, který mě v atletice vedl od dětských let. Jsem mu vděčný i za to, že jsem vystudoval gymnázium a získal tak středoškolské vzdělání, vždycky mi vštěpoval do hlavy, jak je důležité mít vzdělání“.

Jakub Holuša nyní pokračuje ve studiu na soukromé vysoké škole ekonomické v Praze, díky své sportovní vytíženosti si je ale sám vědom toho, že dostudovat ji nebude nijak jednoduché. Momentálně se soustředí především na přípravu na další letošní atletické mítinky, kterými jsou v červnu mistrovství Evropy v Helsinkách a o měsíc později olympijské hry v Londýně. Chvíli odpočinku si však přece jen dopřeje.

„ Na pár dní teď vypnu, ale opravdu jen na chvíli. Pak mě čeká třítýdenní pobyt v Nymburku, a soustředění na Kanárských ostrovech“, přiblížil Holuša. 25. května se pak půlkař, který ale běhá i patnáctistovku, představí na prvním velkém závodě venku, v Ostravě na Zlaté tretře.

„Úspěch v Istanbulu je pro mě velkou motivací pro olympijské hry. Navíc je to pro mě i jakési zadostiučinění za poslední čtyři roky dřiny,“ dodal mladý atlet na závěr.

Lada Dobrovolná Tisková mluvčí