Hřbitov je na Dušičky déle otevřen a více se hlídá

Upraveno: 02.12.2019
Ilustrační obrázek
Městský hřbitov na Otické ulici má od 26. října do 3. listopadu otevřeno od 7 až do 22 hodin. Ve dne i v noci se v areálu hřbitova i v jeho okolí pohybují hlídky policistů a strážníků, které chrání zdraví i majetek návštěvníků.

V období Dušiček má hlavní městský hřbitov v Opavě na Otické ulici  prodlouženou otvírací dobu, konkrétně  od 26. října do 3. listopadu je otevřen od 7 až do 22 hodin.

S větším množství návštěvníků souvisí také větší množství odpadu, se kterým se musí pracovníci Technických služeb vypořádat. Navíc je toto podzimní období spojené s padáním listí a větrným počasím, proto také probíhá intenzivnější úklid a údržba celého areálu hřbitova a to mimo jiné i proto, aby se snížila rizika požáru. Na místa, kde se klade větší množství svíček, se umisťují speciální nádoby, které chrání před znečištěním voskem.

S dopravní situací vypomáhá jak Policie české republiky, tak Městská policie. Obě složky kontrolují pořádek, zabezpečují ochranu zdraví i majetku návštěvníků hřbitova a korigují parkování a pohyb vozidel před areálem hřbitova. Hlídky se zde pohybují přes den i v noci a kromě výše zmíněných úkolů se samozřejmě také snaží eliminovat kapesní krádeže a krádeže výzdoby hrobů, protože bohužel i ty k dušičkovému období patří.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí