I díky dotaci Opavy mohou návštěvníci ostravské ZOO obdivovat narozené slůně

Upraveno: 15.02.2020

Když v prosinci loňského roku odsouhlasili opavští zastupitelé padesátitisícovou dotaci na chov slonů v ostravské ZOO, stal se tento krok terčem mediální kritiky. Novináři poukazovali na to, že je jistě řada jiných projektů, které je třeba podpořit a „sloní dotaci „ označovali za zbytečnou.

Ostravská ZOO je naopak vděčná za každou korunu a za finanční pomoc Opavě děkuje .

„Získané peníze zařadíme do pomyslného balíku, ze kterého se financuje nákup krmiva, veterinární péče či údržba výběhů. Peníze se mohou také využít na budování nových prvků, které slonům zpříjemňují život, např. drbadla, bahniště krmné stěny apod. a to jak uvnitř pavilonu, tak i ve venkovních výbězích,“ uvedla mluvčí ostravské ZOO Šárka Kalousková

Pavilon slonů v současné době obývají tři samice, z nichž je jedna březí, jeden samec a čerstvě narozené, zatím bezejmenné slůně. Právě to se stalo miláčkem všech návštěvníků, kteří mu stejně jako jeho chovatelé při nelehké adaptaci ve skupině drží palce.

„Ostravská ZOO je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Moravskoslezském kraji, Opava se tak svým příspěvkem pro slony zviditelní i pro turisty,“ uvedla Eva Balarinová, pověřená řízením kanceláře primátora.

Byť si vedení města uvědomuje, že podporu potřebují i jiné aktivity, považuje i tuto dotaci za smysluplnou a účelně vynaloženou. Houfy dětí obdivující slony v jejich výběhu jsou toho určitě důkazem.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí