Na úřad bez auta se vydali i zaměstnanci magistrátu

Upraveno: 29.09.2020
Ilustrační obrázek

Také letos se zaměstnanci magistrátu a městské policie včetně vedení radnice zapojili do akce Na úřad bez auta. Více než stovka z nich tak v pátek 18. září dorazila do práce pěšky, na kole, trolejbusem, autobusem, vlakem nebo třeba na koloběžce. "Akci opět inicioval Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Jejím cílem je upozornit na stále narůstající negativní vliv automobilové dopravy ve městech, "řekl náměstek primátora Michal Jedlička.

Účastníci akce se v den jejího konání každoročně odlišovali od ostatních tričky, která se pro tuto příležitost nechávala speciálně vyrobit. „Letos jsme se rozhodli, že žádná trička nakupovat nebudeme. Smyslem akce je podpora životního prostředí a to myslím jde i bez toho, aby se zbytečně plýtvalo penězi za výrobu triček. Díky všem, kteří se akce zúčastnili zkrátka jen proto, že jim ekologie není lhostejná,“ uvedl primátor Tomáš Navrátil.

Akce Na úřad bez auta se koná každoročně v rámci Evropského týdne mobility. K němu se v České republice každoročně připojují stovky měst a obcí, v loni jich bylo už přes tři tisíce. 

Lada Dobrovolná
tisková mluvčí