Kluziště na Horním náměstí

Upraveno: 23.02.2020

Na Horním náměstí před Slezským divadlem stojí od 12. ledna mobilní kluziště. Fungovat bude až do 22. února včetně. Jeho výstavbu a provoz zajišťuje Martin Žižlavský a podpořilo jej také statutární město Opava. Proto bude pro základní a mateřské školy zpřístupněno v pracovním týdnu každé dopoledne zcela zdarma. Odpoledne a o sobotách a nedělích si může zabruslit také veřejnost.

Školy mohou kluziště navštívit v době od 8 do 15 hodin. Jelikož má kluziště velikost 12 x 18 metrů, jeho kapacita je cca 40 lidí na hodinu. Pořadatel akce Martin Žižlavský se rozhodl, že všem dětem, které dopoledne v rámci škol kluziště navštíví, zajistí čaj zdarma. Školy se mohou hlásit paní Vltavské, asistentce primátora, e-mailem: silvie.vltavska@opava-city.cz  nebo telefonicky 553 756 209, která jim sdělí, který termín je volný.

Provoz pro veřejnost bude každý pracovní den od 15 do 19 hodin s tím, že vstup na kluziště začíná každou celou hodinu. V týdnu od 15. února, kdy budou mít opavské děti prázdniny, bude kluziště otevřeno po celý den dětem i veřejnosti od 10 do 19 hodin. Vstupné je pro dospělého 20 Kč, pro děti do 10 let 10 Kč. O sobotách je kluziště otevřeno všem věkovým kategoriím bez rozdílu od 10 do 20 hodin a o nedělích od 10 do 18 hodin. Organizátoři mají k dispozici pro veřejnost omezený počet bruslí. Jedná se o velikosti 27, 29, 32, 34, 39 a dámské 40. Vratná záloha činí 200 korun Půjčovné je 20 korun. Pro nahlášené školy a školky jsou brusle zajištěny.

Pořadatel by také rád uspořádal několik kulturních či sportovních vystoupení, diskotéku na ledě atd. O všech těchto aktivitách budete průběžně informováni. Již teď vás zve na hokejový zápas, který můžete zhlédnout v neděli 24. ledna od 10 do 14 hodin a taktéž v sobotu 30. ledna ve stejném čase.

Bruslení nezkazí ani případné teplé počasí, protože povrch kluziště je umělý se speciální emulzí, která vydrží i do vyšších teplot. U kluziště budou umístěny stánky s občerstvením, ze kterého je taktéž hrazen provoz kluziště. V přilehlém stanu se můžete ohřát, přezout či občerstvit. Výtěžek z prodeje občerstvení půjde na uhrazení provozu kluziště.