Kraj potvrdil územní rozhodnutí stavby části severního obchvatu

Upraveno: 23.02.2020

Moravskoslezský krajský úřad dne 18. června 2015 potvrdil územní rozhodnutí stavby „Silnice I/11 Opava, severní obchvat-západní část“, které vydal odbor výstavby opavského magistrátu.

To, že bylo toto rozhodnutí potvrzeno, je dobrá zpráva. Je to významný krok v pokračování přípravy této, pro Opavu, klíčové dopravní tepny,“ říká opavský primátor Martin Víteček (ANO 2011).

Podle jeho slov je opavská radnice připravena, ve spolupráci s ostravskou správou Ředitelství silnic a dálnic ČR komunikovat s vlastníky pozemků dotčených poslední etapou severního obchvatu. „Je to zejména nejen v zájmu státu, ale i v našem. Jsem na tuto vzájemnou debatu připraven. Stát už předběžně vyhlásil výběrové řízení na další stupeň projektové dokumentace – dokumentaci pro stavební povolení,“ sdělil opavský primátor.

Je naprosto nezbytné dostavět západní část severního obchvatu, která definitivně odvede tranzitní dopravu ze zastavěné části města. Krajským úřadem potvrzené rozhodnutí je jednoznačně krokem vpřed,“ konstatuje primátorův náměstek Josef Stiborský (KDU-ČSL).

V podobném duchu se vyjádřila hrabyňská starostka a předsedkyně Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 Zdeňka Jordánová (ČSSD). Podle jejích slov je to důležitý krok, nicméně před všemi je ještě hodně práce. „Vypracování dokumentace pro stavební povolení je technickou záležitostí, klíčová jsou však jednání s vlastníky pozemků. Bylo špatné, kdyby došlo k nějakému zdržení. Míček není jen na straně vlastníků, ale také státu,“ dodává.

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57