Lidé pomáhají městskému útulku

Upraveno: 19.11.2019
V loňském roce získal útulek granule pro psy a kočky, konzervy a další pamlsky v hodnotě 125 tisíc korun. Dalších zhruba 6 a půl tisíce pak lidé nasbírali přímo do pokladničky v útulku či zaslali na účet tohoto zařízení.

Každoročně získá Městský útulek pro psy řadu věcných darů od dobrovolníků i organizací. V loňském roce zde pracovníci přijali granule pro psy a kočky, piškoty, konzervy a další pamlsky v hodnotě 125 tisíc korun. Dalších zhruba 6 a půl tisíce pak lidé nasbírali do pokladničky, která je v útulku umístěna či zaslali na účet tohoto zařízení.

Všem dárcům bychom chtěli poděkovat.  Velice si darů i peněz vážíme, pro psí útulek jsou velkou pomocí,“ řekla mluvčí opavského magistrátu Lada Dobrovolná.

Útulek byl postaven v roce 1997, původně pouze za účelem umísťování nalezených psů. Později zde byly provedeny úpravy, aby zde mohlo být pečováno i o nalezené nebo odchycené kočky a některá nalezená handicapovaná zvířata. Nachází se v Městských sadech a má běžnou kapacitu 34 zvířat. Výjimečně na přechodnou dobu zde lze umístit v zimním období 45 a v létě pak až 65 zvířat.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí