Magistrát opět zaměstná klienty úřadu práce

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Od srpna budou pro město opět pracovat klienti opavského úřadu práce, konkrétně ti, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi v rámci tzv. veřejné služby. Podle smlouvy, která je uzavřena na 7 měsíců, může město zaměstnat až 5 desítek občanů.

Od srpna budou pro město opět pracovat klienti  opavského úřadu práce, konkrétně ti, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi v rámci tzv. veřejné služby.  Podle smlouvy, která je uzavřena na 7 měsíců, může město zaměstnat až 5 desítek občanů. 

Veřejnou službu bude stejně jako v minulých letech zajištovat odbor životního prostředí. Klienti se přitom zapojují do prací spojených především se zajištěním údržby čistoty ulic a jiných veřejných prostranství. „Budou vykonávat práce jako zametání a úklid zpevněných ploch, hrabání listí, sběr a odklízení odpadů, vytrhávání plevele, ořez dřevin ruční pilou, pomocné práce v rámci údržby v Městském útulku nebo mapování terénu,“ uvedla vedoucí odboru Marie Vavrečková.

V souvislosti s veřejnou službou je po dobu jejího výkonu na odboru životního prostředí zřízeno také jedno pracovní místo koordinátora této služby, který činnost vyková v rámci veřejně prospěšných prací.

Tato spolupráce s úřadem práce se osvědčila, vnímáme ji jako oboustranně prospěšnou jak pro město, tak i zaměstnané klienty,“ uzavřela Marie Vavrečková.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí