Magistrát zorganizoval sbírku pro psychiatrickou nemocnici

Upraveno: 22.11.2019
Zaměstnanci opavského magistrátu se po loňské říjnové sbírce potravin pro potřebné rozhodli nyní pomoci opavské psychiatrické nemocnici. Konkrétně klientům dětského a dorosteneckého oddělení.

Primátor Radim Křupala předal sbírku řediteli Opavské psychiatrické nemocnice Zdeňku Jiříčkovi

Zaměstnanci magistrátu se po loňské říjnové sbírce potravin pro potřebné rozhodli nyní pomoci opavské psychiatrické nemocnici. Konkrétně klientům dětského a dorosteneckého oddělení. Prostory magistrátu u recepce na Krnovské ulici a na Hlásce se tak na jeden den staly malým hračkářstvím. V úterý 21. března zde totiž zaměstnanci úřadu nashromáždili obrovské množství hraček, ale nejen jich. „Kromě dřevěných, plyšových či plastových hraček, stavebnic, puzzle, karet a řady společenských her donesli úředníci ale i vedení města také hromadu výtvarných a psacích potřeb, balóny, sady na stolní a soft tenis či badminton a další sportovní náčiní, ale i sladkosti a další pochoutky pro děti, které mohou posloužit například jako ceny do soutěží,“ uvedla Barbora Bendíková z opavského magistrátu, která měla pořádání sbírky na starosti.

Sbírka byla předána pracovníkům Psychiatrické nemocnice v Opavě. Zdejší oddělení pro děti a dorost s kapacitou padesáti lůžek se stará o klienty s širokou škálou diagnóz pro mentálně retardované, s poruchami chování či příjmu potravy, s rozvíjejícím se psychosomatickým onemocněním, po sebevražedných pokusech nebo i o děti týrané či zneužívané. 

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí