Marianum má šanci znovu ožít

Upraveno: 25.11.2019
Česká provincie Kongregace Dcer Božské Lásky požádala ministerstvo školství o souhlas se zřízením devítileté církevní školy v Marianu na Kylešovském kopci. Záměr podporují i opavští radní.

Česká provincie Kongregace Dcer Božské Lásky požádala ministerstvo školství o souhlas se zřízením církevní školy. Devítiletku by kongregace ráda otevřela ve svých prostorách Mariana na Kylešovském kopci a to již od příštího školního roku. Záměr se líbí i opavským radním, kteří mu vyjádřili podporu. V Jaktaři sice církevní škola funguje, pouze však pro první stupeň a navíc se spojenými třídami. Na vyšší stupeň je už nutné dojíždět do Hradce nad Moravicí. „ Víme, že o církevní školu je zájem ze strany rodičů dětí nejen z Opavy, ale i z Hlučínska, proto její založení jednoznačně podporujeme. Samozřejmě vítáme i fakt, že budova Mariana nezůstane prázdná a navíc bude sloužit ke vzdělávání dětí,“ uvedl náměstek primátora Josef Stiborský.

Rozhodnutí ministerstva by měla kongregace získat v lednu či únoru příštího roku.

Škola by nesla jméno Františky Lechnerové, která byla zakladatelkou Kongregace Dcer Božské Lásky, od počátku zaměřené na vyučování mládeže a později také na péči o staré lidi.  I ta by měla mít v Marianu svůj prostor. Zatímco v jedné části budovy by fungovala církevní škola, ve druhé je v plánu zřídit domov pro seniory.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí