Memorandum o spolupráci na dopravních stavbách

Upraveno: 03.02.2020
Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57, Ředitelství silnic a dálnic a Ministerstvo dopravy podepsali memorandum o spolupráci při řešení přípravy a realizace výstavby klíčové silniční infrastruktury v západní části Moravskoslezského kraje.

Tisková zpráva Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57

Předsedkyně Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 a hrabyňská starostka Zdeňka Jordánová v úterý 24. října 2017 v odpoledních hodinách společně s ministrem dopravy Danem Ťokem a ředitelem úseku výstavby ŘSD ČR Radkem Mátlem podepsala „Memorandum o spolupráci při řešení přípravy a realizace výstavby klíčové silniční infrastruktury v západní části Moravskoslezského kraje“„Jsem ráda, že se k podpisu uvedeného dokumentu došlo. Zcela jednoznačně se v něm vyjadřuje zájem našeho Sdružení, resortu dopravy a Ředitelství silnic a dálnic České republiky ve vzájemné shodě řešit přípravu a realizaci klíčových silničních staveb v západní části Moravskoslezského kraje“, řekla k podpisu memoranda předsedkyně Sdružení a starostka obce Hrabyně Zdeňka Jordánová. Po jeho podpisu proběhla neformální diskuse jak pokračovat při přípravě silničních staveb v našem regionu dál.

„Bylo to příjemné pracovní setkání. Ministra Ťoka jsme informovali o aktuálních krocích, které chystáme. Zmínila jsem se zejména o Prodloužené Rudné, kde je situace opravdu nelehká. Tento problém se určitě podaří vyřešit, ale nezakrývám, že cesta k němu nebude vůbec jednoduchá,“ dodala předsedkyně Sdružení. Ministr dopravy zástupcům Sdružení poděkoval za činnost, kterou v regionu vykonává. „Uvedené memorandum berou na ministerstvu vážně. Naše Sdružení spolupracuje, řeší odborné problémy a hlavně chce se státem táhnout za jeden provaz. To je při prosazování dopravních staveb klíčové. Bez společného tahu na branku se ničeho nedosáhne,“ říká závěrem tajemník Sdružení Martin Dostál.

Foto: Jan Šindler, Ministerstvo dopravy ČR

Martin Dostál

tajemník Sdružení
Tel:     +420 553 756 402
GSM:   +420 604 229 417
E-mail: martin.dostal@opava-city.cz