Město chce v příštím roce opravit kino Mír

Upraveno: 23.11.2019
Radní v uplynulých dnes schválili zhotovení projektové dokumentace na rekonstrukci kina Mír, které má ve svém vlastnictví. To už léta volá po obnově, té by se mělo dočkat příští rok o prázdninách.

Radní v uplynulých dnech schválili zhotovení projektové dokumentace na rekonstrukci kina Mír, které má město ve svém vlastnictví. To už léta volá po obnově, dočkat by se jí mělo příští rok v letních měsících. Kino disponuje největším sálem ve městě, který se využívá nejen k projekcím filmů, ale i celé řadě dalších akcí, jako jsou například přednášky, koncerty či divadelní představení.

Nejprve jsme zvažovali jen dílčí opravy, jako je výměna sedaček a koberců, o kterou nás požádal provozovatel kina. Po celkové prohlídce objektu jsme se ale v rámci koalice dohodli, že dáme prioritu kompletnější rekonstrukci, protože jak budova, tak hlavně opavské publikum si to zaslouží,“ uvedl primátor města Radim Křupala a pokračoval: „Obnovou projde především interiér. Zachovat přitom chceme současný retro styl, nepůjdeme tedy do žádné moderny. Naším požadavkem je, aby se do kinosálu vešlo nejméně 500 diváků, nové budou sedačky, pódium, scénické osvětlení, toalety pro veřejnost i veškeré zázemí pro účinkující i zaměstnance. Rekonstrukcí projde elektroinstalace, velkým plusem bude jistě vybudování nové vzduchotechniky, což je vlastně nejdražší prvek celé rekonstrukce". Projektová dokumentace bude řešit i návrh fasády, rozsah jejich oprav však bude záležet na finančních možnostech města.

Kino Mír se dočká také digitalizace, zároveň tady ale zůstane možnost promítat klasické pětatřicetimilimetrové filmy ze starých projektorů.

Veškeré práce směřujeme na prázdniny příštího roku, kdy kino nevyužívají pro své akce školy a neprobíhá ani filmový klub," uzavřel primátor s tím, že náklady na rekonstrukci lze v tuto chvíli jen hrubě odhadnout. Vejít by se měly do rozmezí 15 až 20 milionů korun.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí