Město nesouhlasí s předběžným opatřením soudu k prodeji Dukelek

Upraveno: 20.11.2020
Ilustrační obrázek

Na zářijovém jednání schválili opavští zastupitelé prodej části Dukelských kasáren. Jeho úspěšné dokončení bohužel zkomplikoval zájemce o koupi areálu, jehož nabídka nebyla vybrána.  Obrátil se na okresní soud, zpochybnil postup města při výběru vítězného uchazeče a požádal o pozastavení prodeje. Soud mu vyhověl, dle právního názoru města nesprávně, protože požadavek na vydání předběžného opatření zohledňuje jen jeho jednostranný názor. Dokončení prodeje části Dukelských kasáren se tak odkládá o několik týdnů.

Město Opava zaslalo návrh na zrušení předběžného opatření na odvolací Krajský soud v Ostravě. Ten by ho měl bezodkladně projednat. Vedení Hlásky je přesvědčeno, že v  procesu prodeje nijak nepochybilo a věří, že soud dojde ke stejnému závěru. V jeho názoru ho utvrzuje i stanovisko Ministerstva vnitra, které se přezkoumáním postupu prodeje zabývalo na základě zaslaného podnětu. Ve svém vyjádření konstatuje, že město Opava při prodeji postupovalo správně a ve prospěch veřejného a občanského zájmu.

Zástupci radnice doufají, že celý případ bude brzy projednán a prodej bude úspěšně dokončen. Opavané by se tak po dvanácti letech, kdy se využití areálu kasáren neúspěšně řešilo, mohli dočkat výstavby komplexu se třemi stovkami bytů. Areál čeká na nové využití již opravdu dlouho, navíc je ve slezské metropoli po bydlení velká poptávka. Každého týdne, o který se realizace projektu posouvá, je tak obrovská škoda.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí