Město připravuje vydání knihy s názvem Tajemná Opava

Upraveno: 19.11.2019
Leporelo se bude skládat z rozsáhlých prostorových obrazů, na jejichž ploše bude vtipným způsobem přiblížena historie města, osobnosti, památky a další místní specifika. Hotové by mělo být příští rok v létě.

Město Opava připravuje  na příští rok vydání prostorové obrázkové knihy s názvem Tajemná Opava.

V posledních letech byly v rámci ediční činnosti města vytvořeny reprezentativní publikace, kterých je v současnosti k dispozici stále dostatek. Navíc jsme dlouhodobě postrádali publikaci, která by představovala naše město a byla by poutavá pro děti a mládež. Proto jsme se nyní rozhodli vydat knihu jiného, netradičního charakteru, která si, troufnu říci, bude mezigenerační,“ uvedla Magdaléna Hájková z odboru kancelář primátora opavského magistrátu.

Autorkou díla bude Lucie Seifertová, významná česká spisovatelka a ilustrátorka knih pro děti. V minulosti již vydala populární publikace jako Dějiny udatného českého národa, které byly později také zanimovány a vysílány v rámci České televize. Knihy obdobného charakteru provedou čtenáře například i Českým rájem nebo Pražským hradem. „ Co se týká měst, ve stejné formě se zatím prezentovala pouze dvě a to Tajemná Praha a Tajemná Ostrava. Doufám, že se i Tajemná Opava setká s velkým úspěchem laické i odborné veřejnosti jako tomu bylo u předešlých autorčiných publikací,“ dodává Hájková.

Leporelo se bude skládat z rozsáhlých prostorových obrazů, na jejichž ploše bude vtipným způsobem přiblížena historie města, osobnosti, památky a další místní specifika. Hotové by mělo být příští rok v létě, slavnostním křtem pak projde na festivalu Bezručova Opava 2017.  Vyjde v nákladu 2 000 kusů, z toho 300 kusů bude v anglickém a 200 kusů v německém jazyce. Sloužit bude jako propagační materiál města, Opavané i turisté si ho budou moci zakoupit v Městském informačním centru.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí