Město znovu žádá o dotaci na opravu hřišť v Kylešovicích

Upraveno: 24.11.2019
Zastupitelé města se usnesli, že bude znovu podána žádost o poskytnutí finanční podpory na opravu fotbalového hřiště s umělým povrchem v Kylešovicích a hokejbalového hřiště ve stejném areálu. Loni se na dotaci nepodařilo dosáhnout.

V loňském roce podalo město žádost o poskytnutí finanční podpory na opravu hřiště s umělým povrchem v Kylešovicích a hokejbalového hřiště ve stejném areálu. Dotaci ale bohužel nezískalo. Proto se zastupitelé na zasedání 9. srpna usnesli, že o peníze z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy požádají letos znovu. Doufají, že tentokrát město s žádostí uspěje, rekonstrukce je totiž nezbytná.

Umělý povrch fotbalového hřiště, které využívají hráči Slezského fotbalového klubu, děti z místní základní školy i široká veřejnost, již odsloužil svá léta a je již za hranicí živostnosti. Nový povrch, který by zde měl být položen, má již parametry vyhovující certifikacím FIFA a navíc svou strukturou prospívá pohybovému aparátu hráčů. Jediné hokejbalové hřiště v Opavě již také volá po renovaci, ta by zahrnovala i opravu ochranné sítě a mantinelů s hráčskou i trestnou lavicí.

Celkové náklady projektu vychází na 11,76 milionu korun bez DPH. Dotace by měla pokrýt 60% uznatelných nákladů, zbytek město dofinancuje z vlastní kasy. V případě získání dotace by samotná realizace měla proběhnout v jarních a letních měsících příštího roku.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí