Motýli zazpívali i na opavské radnici

Upraveno: 22.11.2019
Jeden z nejlepších dětských pěveckých sborů v naší republice – Motýli Šumperk zavítal poprvé v historii také do Opavy. Svými písněmi potěšil nejen posluchače na koncertě, ale o den později i na Hlásce.

Jeden z nejlepších dětských pěveckých sborů v naší republice – Motýli Šumperk zavítal se svými sbormistry Tomášem Motýlem a Helenou Stojaníkovou poprvé v historii také do Opavy. Motýli koncertují po celém světě a  v loňském roce  získali první a druhé místo na soutěži v katalánské Barceloně.  Již léta udržují kontakty s opavským sborem Domino ze ZŠ Ilji Hurníka.

Pro slezskou metropoli tak bylo velkou ctí, že tento sbor koncertoval 9. března v kostele svatého Václava s programem, který zahrnoval skladby starých mistrů až po současnost. V Opavě se členové souboru zdrželi ještě další den, který si  zpříjemnili procházkou historickým centrem města, prohlídkou Vodárenské věže či Slezského zemského muzea. Neopomněli  navštívit  ani opavskou radnici, kde je přijal náměstek primátora Josef Stiborský. Poté, co se jejich písně rozezněly kanceláří primátora, využili tuto příležitost také k prohlídce Opavy z radniční věže Hlásky.