Na Nápady pro Opavu půjde více než dvojnásobek peněz

Upraveno: 27.01.2020
Zastupitelé v pondělí schválili návrh náměstka primátora Opavy Dalibora Halátka a rozpočet na participativní rozpočet Nápady pro Opavu zvýšili z 300 tisíc korun na 700 tisíc. Hlasovat se bude od 1. května.

Zastupitelé schválili návrh náměstka primátora Dalibora Halátka a zvýšili rozpočet na Nápady pro Opavu z 300 tisíc na 700 tisíc korun. „Jsem rád, že zastupitelé podpořili můj návrh a částka se zvýšila na více než dvojnásobek. Sešlo se hned několik kvalitních projektů, o kterých jsem přesvědčený, že si naši podporu zaslouží,“ řekl Dalibor Halátek.

Do Nápadů pro Opavu, tedy participativního rozpočtu, mohou občané přihlásit své náměty a Opavané pak prostřednictvím webových stránek www.zdravemestoopava.cz hlasují o tom, které město zrealizuje. Projekty, které byly letos přihlášeny, budou veřejnosti představeny do konce dubna. „Díky tomu, že rozpočet na jeden nápad mohl být maximálně 300 tisíc korun a některé byly za nižší částku, už teď je jasné, že se do konce letošního roku podaří realizovat hned několik projektů, které získají nejvíce hlasů,“ dodal Halátek.

Další informace o Nápadech pro Opavu najdete od konce tohoto týdne na www.zdravemestoopava.cz.

Roman Konečný, tiskové oddělení