Nádrž v Suchých Lazcích se dočká úprav

Upraveno: 20.11.2019
Vodní nádrž Sedlinka, ležící u jihovýchodního okraje městské části Suché Lazce, by měla být v průběhu následujících dvou let vyčištěna. S jejím vypouštěním, které je k pracím nutné, by se mělo začít již v září.

foto: www.suchelazce.cz

Vodní nádrž Sedlinka, ležící u jihovýchodního okraje městské části Suché Lazce, by měla být v průběhu následujících dvou let v rámci preventivních protipovodňových opatření vyčištěna. S jejím vypouštěním, které je k pracím nutné, by se mělo začít již v září.

Nádrž napájená stejnojmenným potokem byla postavena počátkem osmdesátých let minulého století v osadě Přerovec. Její rozloha je zhruba 8 a půl hektaru. Využívaná byla hojně jako přírodní koupaliště a k rybolovu, v současnosti je však značně zanesena bahnem. Do roku 2018 by měla být kompletně odbahněna, dojde také k úpravě přelivné hrany vodní nádrže a zvýší se úroveň bezpečnostního přelivu.

Veškeré úpravy jsou jednoznačně ku prospěchu, proto je naše zastupitelstvo podporuje. Z tohoto důvodu jsme také schválili průjezd nákladních automobilů, které budou odvážet bahno, přes naši městskou část. Vždyť Sedlinka nebyla čištěna od jejího vzniku v roce 1983,“ vysvětluje starosta městské části Suché Lazce Petr Orieščík a dodává: „Momentálně je v nádrži tolik bahna, že se dá v určitých místech přejít do půl těla.  V době, kdy byla ještě čistá, šlo přitom o místo vyhledávané ke koupání obyvateli nejen ze Suchých Lazců, ale i z širokého okolí. Daly se tady zapůjčit šlapadla a loďky a přímo u Sedlinky byla malá hospůdka“.

Nejen místní teď věří, že se Sedlince opět vrátí její původní malebnost a její břehy se stanou opět vyhledávaným místem rekreantů. Úpravy, které by měly být dokončeny v roce 2018, připravují Lesy České republiky, zastoupené Správou toků, konkrétně pak Povodím Odry.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí