Název * Sdílená kola se rozjedou po Opavě až v příštím roce

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Město vyhlásilo výběrové řízení na provozovatele systému sdílení kol. Přihlásila se však jen jedna firma s cenou, která je mnohem vyšší než v jiných městech. Radní proto soutěž zrušili a službu budou znovu poptávat pro příští rok.

Město chtělo již letos nabídnout Opavanům i turistům možnost sdílení kol, které si získalo oblibu již v řadě měst po celé republice. Radnice proto vyhlásila výběrové řízení na provozovatele a oslovila celkem 4 firmy, které tuto službu zajišťují. Na základě průzkumu trhu na ni alokovala 1 milion korun, který měl pokrýt 5 měsíců provozu.

Bohužel nám přišla jediná nabídka s cenou převyšující 1,67 milionů. Služba by tak byla měsíčně o více než 130 tisíc korun dražší, než jsme předpokládali. Navíc víme, že v jiných městech je bikesharing provozován levněji a i my jsme ještě před soutěží obdrželi indikativní nabídku, která byla mnohem nižší. Na návrh podaný v rámci výběrového řízení jsme proto nemohli kývnout, to bychom se skutečně nechovali jako řádní hospodáři,“ vysvětlil náměstek primátora Michal Jedlička důvody, proč se město rozhodlo soutěž zrušit a jedinou nabídku neakceptovat.

Nové výběrové řízení na provozování systémů sdílení kol chce vedení města vyhlásit už letos na podzim. Služba samotná by pak začala fungovat příští rok na jaře. "Věřím, že když budeme soutěžit s dostatečným časovým předstihem, nabídnou nám provozovatelé příhodnější podmínky a sdílená kola se ke spokojenosti všech na jaře po městě bez problémů rozjedou,“ uzavřel Jedlička.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí