Nová kniha o Opavě k dostání v Městském informačním centru

Upraveno: 20.02.2020

Ve čtvrtek 1. srpna byla v prostorách Městského informačního centra (MIC) slavnostně pokřtěna nová fotografická kniha o Opavě příznačně nazvaná Opava ve fotografiích. Poslední obdobná publikace byla vydána před deseti lety, tehdy se snímky Petra Sikuly. Tato kniha byla velmi žádaná a dodnes je po ní v MIC sháňka.

„Sikulova kniha je dávno vyprodaná, Opava se navíc za posledních deset let velmi změnila a proto bylo třeba zachytit její současnou podobu. Město se tedy rozhodlo vydat novou fotografickou publikaci, která by Slezskou metropoli zachycovala ve čtyřech ročních obdobích,“ objasnila vedoucí MIC Eva Týlová s tím, že zpracování nové publikace bylo svěřeno Grafickému studiu Pulary.

Zajímavá místa Opavy včetně městských částí tentokrát aparátem zachytil fotograf Roman Polášek.

Do Opavy jsem jezdil celý rok, abych mohl prezentovat atmosféru jednotlivých ročních období a musím říct, že je to opravdu krásné město. Osobně pro mne bylo nejzajímavější, že jsem se dostal na veškeré výškové budovy a mohl tak Slezskou metropoli fotografovat seshora,“ řekl během úvodního proslovu sám autor, který knihu pokřtil společně s náměstkem opavského primátora Daliborem Halátkem.

Kniha vyšla v nákladu 2000 kusů a v Městském informačním centru se bude prodávat ode dneška za cenu 490 Kč.

Lada Dobrovolná Tisková mluvčí