AKTUALIZOVÁNO: Informace pro zájemce o očkování v Opavě

Upraveno: 25.11.2021
Ilustrační obrázek

Opavské očkovací centrum Slezské nemocnice už několik týdnů pracuje v budově Obecního domu (Ostrožná 46), kam se přestěhovalo poté, co muselo uvolnit místo pro vracející se studenty Slezské univerzity. Jeho provozní doba je vždy v pondělí a ve středu od 10 do 18 hodin, v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 8 do 16 hodin. Očkování probíhá dle časové rezervace, ve čtvrtek pak umožňuje aplikaci i neobjednaným, to však platí pouze pro jednorázovou vakcínu, tedy tu bez druhé či třetí dávky.

„V těchto dnech zájem o očkování výrazně narůstá i v Opavě, a to některé dny dokonce na dvojnásobek. Zejména ve čtvrtek, kdy nabízíme očkování i neregistrovaným zájemcům. Centrum má nastavenu kapacitu 300 očkovaných denně, což už  není dostačující. I proto jsme oproti předchozímu období rozšířili službu centra také na pátek,“ řekla  k nárůstu zájmu  o vakcíny Monika Kunčarová, tisková mluvčí Slezské nemocnice v Opavě. 

Narůstá také zájem zejména mezi staršími spoluobčany o aplikaci třetí dávky. Ať už se rozhodnou sami či po výzvě hygienické služby, je nutné se před příchodem do očkovacího centra v Obecním domu ZAREGISTROVAT. To lze udělat na webovém portálu Centrálního rezervačního systému https://crs.uzis.cz/. Registrace je jediná jistota, že příchozí třetí dávku dostane. 

S větším množstvím zájemců se ale objevují i určité “fámy“ o chodu centra. Především, že je pro člověka, který má omezenu pohyblivost, nedostupné. 
Centrum je sice umístěno v Sále purkmistrů, kam se od hlavního vchodu musí po několika schodech, ale i tak je dostupný i osobám na vozíku či méně pohyblivým seniorům. Bezbariérový vchod je z Beethovenovy ulice, stejný jako do ART klubu, a hned vlevo je výtah, kterým bez problému každý vyjede o patro a poté už po rovině přejede či přejede do očkovacího sálu ke vstupnímu krátkému rozhovoru s lékařem. Po odpovědích na několik otázek se zájemce ujme zdravotní personál, který provede vlastní očkování. Pak už jen podobně jako při jakémkoli jiném očkování čtvrt hodiny počkat na místě a je hotovo.

Naproti bezbariérového vchodu je několik vyhrazených míst pro auta těch, kdo na očkování přijedou. Ostatní mají možnost zaparkovat na parkovišti před jídelnou U Jelena nebo dojet např. autobusem MHD na zastávku Olbrichova (u SOU služeb a obchodu) a do centra to mají cca 50 metrů pěšky.  Očkovací centrum je zřetelně označeno, včetně nasměrování k bezbariérovému vstupu.

Podrobné informace o chodu centra a další související informace najde každý na webu Slezské nemocnice.