Okružní křižovatka u Kauflandu bude zprovozněna

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
V noci z pátku na sobotu 20. července bude zprůjezdněn kruhový objezd mezi Kauflandem a Malými Hošticemi. Stavba byla předána do předčasného užívání a ještě se zde bude pracovat, řidiči tedy musí dbát zvýšené opatrnosti.

Kateřinský dopravní uzel, který navazuje na již zprovozněnou Spojku S 1 v Opavě, bude předán do předběžného užívání. Tato okružní křižovatka mezi Kauflandem a Malými Hošticem bude pro řidiče zprovozněna v nočních hodinách z pátku 19. na sobotu 20. července. Dohodli se tak zhotovitel stavby, Ředitelství silnic a dálnic České republiky, které je investorem a odbor dopravy a chytrého regionu Krajkého úřadu Moravskoslezského kraje.

Po projednání s příslušnými institucemi jsme se rozhodli dát okružní křižovatku do předčasného užívání. Chceme mimo jiné částečně ulevit kolonám při výjezdu ze Spojky S1," říká stavbyvedoucí Petr Jedlička ze společnosti M-Silnice, která  staví východní část severního obchvatu Opavy, jehož je objezd součástí a dodává: „Musím ale upozornit, že se jedná o průjezd stavbou, řidiči proto musí dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat příslušná dočasná dopravní značení.“ Minimálně do konce prázdnin, již ale za provozu, budou totiž na kruhovém objezdu ještě probíhat dokončovací práce jako osazování směrových ostrůvku a veřejného osvětlení.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí

 

foto: ŘSD-www.obchvatopavy.cz