Opatření v souvislosti s šířením koronaviru v Opavě

Upraveno: 11.03.2020

Bezpečnostní rada státu dnes vydala nařízení, kterým se od úterý 10. března 18 hodin zakazuje pořádání akcí s předpokládanou účastí 100 a více osob a od středy 11. března se ruší školní výuka na základních a středních školách. Ruší se i provoz školních družin. „Reagujeme na nařízení státu, které je pro nás právně závazné. Do odvolání proto rušíme a omezujeme většinu kulturních, společenských či sportovních akcí. Věřím, že občané tato nepříjemná a omezující opatření pochopí a doufám, že se situace co nejdříve zvládne,“ řekl primátor Tomáš Navrátil.

Od dnešního dne se proto ruší všechna představení ve Slezském divadle. Akce pořádané v Opavské kulturní organizaci či v Knihovně Petra Bezruče budou omezeny, pořadatelé do sálu nepustí více než 99 osob. Pracovníci těchto organizací pak zajistí desinfekci prostor a pravidelná větrání.

Zařízení školního stravování budou vařit v omezeném provozu, a to pouze pro školky a neškolní klienty. Obědy pro školou povinné děti se vydávat nebudou. Lyžařské kurzy pořádané opavskými školami se dokončí, ty, které se ještě neuskutečnily, se ruší.

Pondělní zasedání zastupitelstva statutárního města se uskuteční podle původního plánu. „Prosíme však případné návštěvníky, aby dali přednost sledování on-line přenosu prostřednictvím youtube kanálu města www.youtube.com/mestoopava,“ uvedl primátor. Stejně tak se uskuteční i Den otevřených dveří v nové budově Seniorcentra, kde zatím žádní klienti nejsou ještě ubytováni. Organizátoři se postarají o to, aby dovnitř nebylo najednou vpuštěno více osob.

Do konce týdne se rozhodne, jak a zda vůbec se budou konat farmářské a Velikonoční trhy a zda či jak se uskuteční festival Další břehy. Vzhledem k tomu, že se situace neustále mění, prosíme sledujte sdělovací prostředky, kde se dozvíte aktuální stav. O situaci v Opavě vás budeme informovat prostřednictvím webu města www.opava-city.cz.

Roman Konečný, tiskové oddělení