Opava je v desetiletém srovnání Města pro byznys stříbrná

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Skvělé druhé místo v desetiletém srovnání v krajském kole prestižní soutěže Město pro byznys získala Opava. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu, do něhož bylo zahrnuto všech 22 měst a obcí s rozšířenou působností našeho kraje.

Skvělé druhé místo v desetiletém srovnání v krajském kole prestižní soutěže Město pro byznys získala Opava. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu, do něhož bylo zahrnuto všech 22 měst a obcí s rozšířenou působností našeho kraje. Výzkum, který zpracovává analytická agentura Datank, se zaměřuje jak na podnikatelské prostředí, tak na přístup veřejné správy. První místo získaly Odry, třetí je pak Třinec.

Je to pro nás velmi dobrá zpráva. Komunikace s podnikateli je jednou z našich priorit, se zástupci firem se pravidelně setkávám a mluvíme o společném rozvoji našeho města. Chceme, aby Opava byla nejen dobrým místem k životu, ale i ke studiu, práci a podnikání. Jsem rád, že to potvrdil i tento prestižní výzkum,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil s tím, že město chce mnohem více spolupracovat s Okresní hospodářskou komorou. Již v minulosti s touto institucí podepsalo memorandum o spolupráci, které chce nyní rozšířit o konkrétní společné cíle. Podnikatele také zapojí do projektových týmů pracujících na přípravě strategických investic města.

Podle tohoto průzkumu dobrých výsledků dosahuje Opava především díky vysokému počtu studentů a učňů v odborném vzdělávání, kvalitní komunikaci radnice s podnikateli nebo podpoře veřejné dopravy. Město tak má ve sbírce jedno prvenství, jedno druhé místo a jedno místo třetí.

Cílem srovnávajícího výzkumu, který se věnuje podnikatelskému prostředí a přístupu veřejné správy, je vytvořit diskusní platformu na téma možností podpory malého a středního podnikání ze strany samospráv. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost jsou díky výzkumu k dispozici výsledky, které zahrnují všechny důležité informace a statistická data ze sledované oblasti. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Hlavního města Praha. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem společnost Eurovia CS.