Opava má druhou nejpřívětivější radnici v kraji

Upraveno: 23.11.2019
Stejně jako v loňském roce i letos město Opava uspělo v soutěži ministerstva vnitra Přívětivý úřad. V rámci kraje opavský magistrát skončil na druhém místě, čímž si oproti loňskému prvnímu ročníku o jednu příčku polepšil.

Stejně jako v loňském roce i letos město Opava uspělo v soutěži ministerstva vnitra Přívětivý úřad. V rámci kraje opavský magistrát skončil na druhém místě, čímž si oproti loňskému prvnímu ročníku o jednu příčku polepšil. „Jsem velmi mile překvapen a beru to jako ocenění výborné práce všech zhruba 300 úředníků. Bez přívětivých úředníků, ale samozřejmě i vedení města a jeho podpory, by nebyl ani přívětivý úřad a já jsem rád, že u nás v Opavě bezpochyby většinu takových mámeVšem srdečně děkuji a vážím si toho,“ řekl tajemník Magistrátu města Opavy Tomáš Elis, podle kterého je ocenění o to důležitější, že se oba roky podařilo Opavě dostat mezi tři nejlepší města v kraji. „Obhájit dobré umístění je vždy těžší a nám se to nejen podařilo, ale i jsme o jednu příčku lepší než před rokem. To beru jako mimořádný úspěch,“ uvedl Elis.

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu. „Základní hodnocenou kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Oceňujeme především snahu představitelů obecních a městských úřadů o zvyšování přívětivostia to i nad rámec svých povinností a obecných standardů,“ uvedl náměstek ministra vnitra pověřený řízením sekce veřejné správy Petr Mlsna. Opavě pomohla např. možnost vyřídit si doklady i přes poledne, vydávání měsíčníku Hláska i pro nevidomé či zřízení elektronického kiosku v úřednickém areálu na Krnovské ulici. V loňském roce byl zase oceněn mapový portál města.

Na slavnostním vyhlášení byla rovněž pokřtěna publikace Přívětivý úřad 2017 – příklady dobré praxe obcí s rozšířenou pravomocí. Z 23 uvedených příkladů jsou 2 z Opavy.