Opava podpoří celosvětovou kampaň na ochranu klimatu

Upraveno: 26.11.2019
V sobotu 24. března v době od 20.30 do 21.30 hodin bude vypnuto nasvětlení kulturních památek v centru města. Slezská metropole se tak již poosmé připojí ke kampani Hodině Země. Zapojit se může i veřejnost.

V sobotu 24. března v době od 20.30 do 21.30 hodin bude vypnuto nasvětlení památek v centru města. Slezská metropole se tak již poosmé připojí k celosvětové kampani Hodina Země na ochranu životního prostředí, zejména klimatického systému naší planety. Od roku 2007 ji pořádá Světový fond na ochranu přírody (WWF), v České republice pak Klimatická koaliceCentrum pro dopravu a energetiku a Ekologický institut Veronica. „Hromadné vypnutí mnoha milionů světel po celém světě slouží jako symbolické gesto všech lidí, kteří si uvědomují hrozbu klimatických změn a nutnost rychlého obratu k nízkouhlíkové ekonomice,“ vysvětlují pořadatelé.

Jen v České republice se k akci v loňském roce připojilo na 150 měst, obcí, památek a dalších subjektů. Hodina Země, která vychází z myšlenky ryze lokálního australského happeningu, se postupně rozšířila do zhruba 160 zemí po celém světě – každoročně pohasínají například i známé pyramidy v Gíze, Opera v Sydney, londýnský Tower Bridge či nejvyšší budova světa Burj Khalifa. 

Ke kampani se mohou přidat i obyvatelé města Opavy. Postačí, když nebudou ve svých domovech v uvedenou dobu používat osvětlení nebo alespoň vypnou ta světla, která nezbytně nutně svítit nemusí.

Více informací najdete zde.