Opava podporuje projekt FreRun

Upraveno: 19.11.2019
V sobotu 19. března od 11 hodin bude v Městských sadech slavnostně otevřena pětikilometrová běžecká trasa pro rekreační běžce a to závodem "Vyběhněme za sluníčkem". Trať vznikla v rámci projektu FreeRun.

Společnosti Prague International Marathon požádala představitele města Opavy o spolupráci při realizaci projektu, který podporuje aktivní pohyb, konkrétně je spojený s rekreačním běháním.

 „Jedná se o projekt FreeRun, který připravujeme jako nedílnou součást RunCzech běžecké ligy, ale s trochu jiným cílem a pro jinou cílovou skupinu běžců. RunCzech jsou především závody na světové úrovni, jak pořadatelským servisem, tak elitním polem nejlepších běžců. FreeRun je určen pro obyvatele měst, návštěvníky, zkrátka pro všechny, kteří mají radost z běhání a běhají pro radost,“ sdělili zástupci pořadatelské společnosti. Záměrem projektu je, aby po celé České republice vznikly pětikilometrové běžecké trasy v místech, která jsou pro běžce tradiční, nejde tedy o zavádění a budování tras nových a umělých.

V Opavě jsme vybrali trasu, která vede kolem městského náhonu, fotbalového stadionu, řeky Opavy a Stříbrného jezera. Je to trasa především přírodním prostředím, kde už jsou Opavané zvyklí běhat nebo se procházet,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek.

Start a cíl budou označeny barevným nástřikem na komunikaci, na startu je navíc umístěna informační cedule s mapou a prezentací celého projektu. V rámci něj si mohou sportovní nadšenci zakoupit také moderní mobilní aplikaci, která nabízí možnost soutěžit s dalšími běžci v čase a na místě, které si vyberou.

Trať bude slavnostně otevřena závodem „Vyběhneme za sluníčkem“, který se uskuteční 19. března v 11 hodin Městských sadech.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí