Opava se umístila na šestém místě v soutěži O keramickou popelnici

Upraveno: 18.02.2020

Soutěž O keramickou popelnici vyhlašuje každoročně společnost EKO-KOM. Probíhá ve dvou kategoriích a to pro obce a města s počtem obyvatel pod a nad 4 tisícovky. Soutěž porovnává množství tříděného odpadu, konkrétně papíru, plastu, skla a nápojových kartónů v přepočtu na jednoho obyvatele.

Letos kategorii do 4 000 obyvatel v MS kraji ovládla obec Karlova Studánka, v kategorii nad 4 000 obyvatel zvítězilo město Hradec nad Moravicí. Opava se umístila na 6. místě.

Loni jsem skončili osmí, je tedy vidět, že se Opavané v separaci odpadu zlepšují. To je samozřejmě potěšující, nicméně osobně bych byl rád, kdyby to bylo ještě lepší a Opavě se v budoucnu podařilo porazit vítězný Hradec nad Moravicí,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek, který v Ostravě převzal za Slezskou metropoli diplom i cenu v podobě keramické popelnice.

Opava, honosící se přízviskem „bílá", se v této ekologické soutěži umísťuje v posledních letech pravidelně na předních příčkách. V první desítce je navíc jediným městem, které má více než 40 tisíc obyvatel.

Více informací k celé soutěži najdete na http://www.tridime.info/tidime-papir/66-20121206news

Lada Dobrovolná Tisková mluvčí