Opava se zapojila do projektu "Lepší města"

Upraveno: 20.11.2019
V pátek 15. července se v Ostravě sešli primátoři pětadvaceti největších měst ČR, aby oficiálně zahájili projekt s názvem Lepší města. Nová iniciativa by měla propojovat města, která tak budou mít možnost přebírat již fungující modely z měst ostatních.

V pátek 15. července se v Ostravě sešli primátoři pětadvaceti největších měst České republiky, aby oficiálně zahájili projekt s názvem Lepší města. Jeho hlavním cílem je nastavit efektivní spolupráci nejen mezi veřejnou správou, ale i akademickýma a podnikatelským sektorem.

Nová iniciativa by měla propojovat města, která tak budou mít možnost přebírat již fungující modely z měst ostatních. „Projekt by měl vést k prohloubení spolupráce a komunikace mezi jednotlivými městy a ke vzájemné inspiraci tak, abychom nemuseli vymýšlet již vymyšlené, ale přebírali podněty z míst, kde je daná věc již vyzkoušena,“ řekl primátor Opavy Radim Křupala, který se jednání zúčastnil. 

Zástupci všech výše zmíněných sektorů budou aktivně spolupracovat v pracovních týmech, které by do konce roku měly odevzdat Komoře statutárních měst první výstupy.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí