Opava získala ve srovnávacím výzkumu s názvem „Město pro byznys“ třetí místo

Upraveno: 16.02.2020

Srovnávací výzkum Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 227 obcích České republiky, zná již v rámci Moravskoslezského kraje svého vítěze. Stalo se jím město Odry, které se v konkurenci dvaadvaceti hodnocených měst regionu umístilo nejlépe. Druhou příčku obsadil Třinec. Městu Opavě, loňskému vítězi, se bohužel nepodařilo titul obhájit a letos skončilo třetí.

„Samozřejmě, že jsme trošku zklamáni tím, že po dvou prvních a jednom druhém místě jsme v letošním roce třetí, nicméně to prý bylo těsné. Z těch několika málo hodnocení, která byla včera zveřejněna, vyplynula pro Opavu potěšitelná věc v tom, že se oproti minulým letům zvýšila spokojenost podnikatelů s veřejnou správou. U ostatních ukazatelů jsme zůstali víceméně na svém, jen v bodě vypisování veřejných zakázek zaostáváme za nejlepšími,“uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek, který ocenění za třetí příčku pro Opavu převzal.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již čtvrtým rokem vyhlašuje týdeník Ekonom. Jeho cílem je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání ze strany místních samospráv.

Vyhlášení celorepublikového vítěze výzkumu proběhne 24. listopadu v Praze.

„V tuto chvíli ještě nemáme k dispozici kompletní výsledky se všemi hodnocenými kritérii, ale jen dílčí tabulky s několika vybranými údaji. Poté, co získáme celkové výsledky, se budeme určitě zamýšlet nad dalšími formami zlepšování s cílem vrátit se v tomto průzkumu v příštích letech na čelní příčku,“ dodal na závěr Halátek.

 

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí