Opavané se mohli seznámit s projektem nového krytého bazénu

Upraveno: 20.11.2019
V pondělí 10. října proběhla v prostorách Slezanky veřejná prezentace, na které se měli Opavané možnost seznámit s projektem nového krytého bazénu. Ten by měl vyrůst v Městských sadech v blízkosti víceúčelové sportovní haly na ulici Žižkova.

V pondělí 10. října proběhla v prostorách Slezanky veřejná prezentace, na které se měli Opavané možnost seznámit s projektem nového krytého bazénu. Ten má v plánu současné vedení města postavit v Městských sadech v blízkosti víceúčelové sportovní haly na ulici Žižkova. V uplynulých dnech byla dokončena projektová dokumentace pro územní řízení, do konce letošního roku by město rádo získalo platné územní rozhodnutí. V roce příštím by se pak řešila dokumentace pro získání stavebního povolení.

Projekt včetně vizualizací představil veřejnosti jeho autor, architekt Jan Chlup. Kromě plaveckého bazénu s osmi drahami o délce 25 metrů se v objektu počítá i s bazénem rekreačním s vodními atrakcemi, jako jsou tobogán, divoká řeka, chrliče vody či masážní trysky, s bazénem dětským, bufetem, wellnes centrem s vířivkami, párou a saunou.

Vybrané vizualizace i přesnější popis projektu bude zveřejněn v listopadové Hlásce. Až do konce listopadu si mohou zájemci také prohlédnout 3D model celé stavby v Městském informačním centru na Horním náměstí.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí