Opavské školy evidují 733 žádostí k přijetí prvňáčků

Upraveno: 18.11.2019
V polovině ledna proběhly zápisy do prvních tříd. Žádostí se nasbíralo celkem 733, v tomto počtu jsou však zahrnuty i duplicitní zápisy. Skutečně nastoupit do školy by podle předpokladů mělo zhruba 620 dětí.

V polovině ledna proběhly na opavských školách zápisy do prvních tříd. Žádostí se nasbíralo celkem 733.

Stejně jako každý rok však někteří rodiče zapsali své dítě na více škol, v tomto počtu jsou tedy zahrnuty i duplicitní zápisy.  O roční odklad školní docházky bylo zažádáno u 115 dětí, což je necelých 16 % z příchozích k zápisu,“ vysvětlila vedoucí odboru školství magistrátu Andrea Štenclová s tím, že přesné číslo je známo vždy až v září, kdy děti do škol skutečně nastoupí.  Předpokládá se, že jich bude okolo 620. Ze škol naopak odejde pouze 535 žáků, celkově jich tak na základkách přibude více než 80. „Žádné problémy to zcela jistě nezpůsobí, kapacity opavských základních škol jsou naprosto dostačující, aby mohly být přijaty všechny zapsané děti,“ dodala Štenclová.

Největší zájem o zápisy byl u devítitřídních škol na Englišově, u škol, které disponují pouze prvním až pátým ročníkem, pak na škole Nový svět.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí