Opavskému hokeji zánik nehrozí

Upraveno: 05.03.2020
Ilustrační obrázek
Zpráva o možném zániku opavského hokeje, která se objevila v médiích, je nepravdivá. Město, které hokejový klub vlastní, v žádném případě nezvažuje variantu, že by hokej v Opavě mohl skončit.

Zpráva o možném zániku opavského hokeje, která se objevila v médiích, je nepravdivá. Město, které Hokejový klub Opava vlastní, v žádném případě nezvažuje variantu, že by hokej v Opavě kvůli případnému pochybení minulého vedení mohl skončit. „Tyto poplašné zprávy rozhodně neodpovídají realitě. Od rána mi volají rodiče malých hokejistů i hokejoví fandové, které tento článek vyděsil. Kontaktovali mě i zaměstnanci klubu, kteří znají reálnou situaci, a které nesmyslný článek pobouřil,“ řekla první náměstkyně primátora Hana Brňáková.

Pochybení, která vyšla najevo v rámci auditu nebo kontroly, jednoznačně potvrzují, že vznikla nedbalostí bývalých jednatelů. Město jako vlastník klubu připravilo preventivní opatření, aby se podobná situace už nemohla opakovat. „Chtěla bych veřejnost uklidnit, město hokej podporovalo, podporuje a podporovat nadále bude,“ dodala Brňáková.

Roman Konečný, tiskové oddělení