Basketbalisté získali Český pohár

Upraveno: 21.03.2022
Ilustrační obrázek

Aktualizováno 17.3.2022

Po dlouhých 19 letech mohli opavští basketbalisté triumfálně zvednout nad hlavu trofej Českého poháru, když z pomyslného trůnu sesadili mnohonásobné a leta neporazitelné mistry české ligy z Nymburka. Po finále Final Four, které se hrálo v Lounech 13. března, oslavy nebraly konce. „Zápas jsme skvěle zvládli. Vypracovali jsme si dvouciferný náskok. I když se Nymburk dokázal do utkání vrátit, vítězství jsme nepustili. Museli jsme se obejít bez nemocného Martina Gniadka, to nás ale semklo. Moc děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit," řekl po zápase kapitán týmu Kuba Šiřina.

Plný emocí byl po výhře i trenér Petr Czudek: "Z celého týmu jsem cítil velkou hladovost po úspěchu. Hrozně chtěl vyhrát  a nakonec si pro vítězství došel.  Jsem rád, že se Nymburk soustředil na Český pohár, neměl za sebou žádný evropský zápas. O to je to cennější!"

K  úspěchu basketbalistům poblahobřálo i vedení města, primátor pozval zástupce klubu na opavskou radnici: “Jsem hrdý, že má Opava tak vynikající  tým, který dělá skvělé jméno našemu městu nejen u nás, ale i zahraničí. Klukům moc gratuluji a přeji, ať se jim daří i v další sezóně, “řekl u této příležitosti primátor Tomáš Navrátil.

Pomalu končí nadstavbová část Kooperativa NBL, která se na začátku dubna přehoupne do své závěrečné fáze,  play-off. Opava by měla těžit ze svého umístění v tabulce a fanoušci se tak opět mohou těšit na pověstné žluté peklo, které se jistě v opavské hale pořádně rozpálí! 

Lada Dobrovolná
tiskové oddělení