Opavu s Oticemi spojí cyklostezka

Upraveno: 05.02.2020
V srpnu se začne pracovat na vybudování první části společné stezky pro chodce a cyklisty, která by měl vést na trase Opava- Otice- Litultovice- Jakartovice. Úsek Opava- Otice vyjde město na cca 3,17 milionů korun.

V srpnu se začne pracovat na vybudování první části společné stezky pro chodce a cyklisty, která by měl vést na trase Opava- Otice- Litultovice- Jakartovice.  Úsek, který bude vybudován v místě stávající polní cesty, se napojí na cyklistickou trasu Englišova – Na Rybníčku a povede k místní komunikaci Domky v Oticích.

Výstavba této první části cyklostezky o délce 760 metrů vyjde město na cca 3,17 milionů korun, 85% uznatelných nákladů přitom pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury„ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek a pokračoval: “Starostové z Litultovic a Dolních Životic požádali o finance na úsek mezi těmito dvěma obcemi z fondů Evropské unie, která byla vyhlášena v rámci první výzvy místní akční skupiny OPAVSKO – IROP – Výstavba cyklostezek 2017, tady by se mělo začít stavět příští rok.“

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí