Počet parkovacích míst u nádraží se rozroste

Upraveno: 21.11.2019
U vlakového nádraží Opava - východ přibydou v brzké době nová parkovací místa. Systém parkování se zde navíc změní na parkování s parkovacím kotoučem a to na dobu maximálně 30 minut.

Opavany dlouhodobě trápil nedostatek parkovacích míst u vlakového nádraží Opava- východ. Město se proto snažilo najít řešení, jak zde možnost krátkodobého stání vozidel rozšířit a zlepšit.

Doposud bylo pro tyto účely vyhrazeno několik parkovacích míst na straně u plynáren, množily se však stížnosti, že tato místa jsou permanentně obsazena a značka, omezující stání na délku třiceti minut, není řidiči respektována. Auta zde parkovala dlouhodobě a najít tak místa pro vyložení či naložení cestujících z vlaků, bylo velmi obtížné,“ vysvětlil náměstek primátora Josef Stiborský důvody, které vedly k rozhodnutí zavést zde režim parkování na parkovací kotouče s maximální délkou stání půl hodiny. Týkat se to bude celkem šesti parkovacích míst, výjimku budou mít vozidla pro držitele karet ZTP.

Systém parkování s parkovacím kotoučem bude platit i pro stání na místech na straně před nádražní budovou. “Tady vybudujeme celkem 6 zcela nových parkovacích mís, využijeme přitom na podnět pracovníků odboru dopravy prostor, který byl určen například pro spoje náhradní dopravy, konkrétně mezi zastávkou autobusu a ukončením zálivu,“ doplnil náměstek Stiborský.

Město již odeslalo projekt se zpracovanými podněty k vyjádření dopravnímu inspektorátu. Po jeho schválení, předpokládá se, že nejpozději do konce února, může nový parkovací systém u Východního nádraží začít fungovat.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí