Před výstavbou penzionu proběhne archeologický průzkum

Upraveno: 27.11.2019
Nový bytový dům pro seniory na Hálkově ulici by se měl začít stavět na podzim. Předcházet mu bude archeologický průzkum v režii Národního památkového ústavu, stavět se může začít až po jeho skončení.

Nový bytový dům pro seniory na Hálkově ulici by se měl začít stavět na podzim. Radní na svém zasedání 6. června vybrali vítězného uchazeče, který vzešel z výběrového řízení a to firmu Metrostav. Investiční akce za bezmála 100 milionů korun bude hrazena z městské kasy, předpokládá se spolufinancování z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR a to maximálně ve výši 9,6 milionů korun.

Projekt Penzion IV počítá s výstavbou 52 malometrážních bytů v pěti nadzemních podlažích, z nichž 16 bude plně bezbariérových – pečovatelských. Všechny byty budou určeny primárně seniorům, pronajímat se budou ve zvláštním režimu pouze osobám v nepříznivé sociální situaci a se sníženou mírou soběstačnosti.

V lokalitě se v brzké době rozběhne archeologický průzkum v režii Národního památkového ústavu, který by měl trvat zhruba dva měsíce. Stavět se může začít až po jeho skončení.

Lada Dobrovolná
tisková mluvčí